طرح CPR «احیای کنکوری‌ها» ببینم!
طرح CPR «احیای کنکوری‌ها» ببینم!
0
0

تحلیل آزمون رو چطوری انجام بدیم؟

15490 بازدید

بررسی نحوه و اهمیت بررسی و تحلیل آزمون

اهمیت تحلیل آزمون خیلی بیشتر از خود آزمون دادنه. با آزمون دادن صرفاً میزان یادگیری خودمون رو محک میزنیم و ضعف های خودمون رو آشکار میکنیم! خب تا وقتی که این ضعف ها رو برطرف نکنیم، کار چندان ارزشمندی انجام داده نشده. برطرف کردن ضعف هم فقط با تحلیل آزمون میسره.

تحلیل آزمون

وقتی تحلیل رو شروع میکنیم همه آن سوالاتی رو که غلط پاسخ داده ایم یا نزده ایم رو بررسی میکنیم به استثنای درس زیست شناسی که حتی سوالاتی رو که صحیح پاسخ داده ایم هم بررسی میکنیم. یعنی همه سوالات زیست باید دوباره بررسی بشه. دلیل اینکار هم اینه که زیست یک درس پراهمیت و پر از نکات ریز و درشت است که حتی هر ۴ گزینه یک سوال هم ممکنه نکته جداگانه ای داشته باشه و ممکنه ما سوالی رو با رد گزینه جواب دادیم درنتیجه دلیل درستی گزینه صحیح رو نمی دونیم.

 وقتی سوالات رو تحلیل میکنیم و پاسخنامه رو میخونیم ممکنه بازم جواب سوال رو درک نکنیم که در اینصورت به کتاب رجوع می کنیم و قسمت مربوطه رو در کتاب مطالعه میکنیم که بهتره بعد از مطالعه اون قسمت از کتاب ۱۰-۵ تست در  مورد همون موضوع کار کنیم که تسلطمون بالا بره.

در مورد دروس عمومی، زیست و بخش حفظیات شیمی راحت میتوانید نکته برداری انجام دهید اما در مورد ریاضی، فیزیک و حلیات شیمی، نکته برداری سخت و محدود است. درنتیجه در مورد این دروس بهتر است خود سوال را که نکته یا نکاتی درونش نهفته است درون این دفتر یادداشت کنیم.

نوشتن این سوالات خیلی میتواند موثر باشد.شما وقتی میخواهید این دروس را جمع بندی کنید به راحتی میتوانید با این تست ها این کار را انجام دهید.بعضی ها سوال میکنند که میتوانیم از کتاب های جمع بندی هم استفاده کنیم؟ خب چرا که نه ولی یه مساله ای که هست این است که آن کتاب ها سوالات مختلفی دارند که شاید بعضی ها برایتان چندان مفید نباشند،ولی این سوالاتی که خودتان یادداشت کرده اید حاصل ضعف های شماست به عبارتی ساده تر با یادداشت سوالات در دفتر تحلیل،شما یک منبعی خواهید داشت که فقط بر اساس ضعف های شما تالیف گشته است و چه منبعی بهتر و مفیدتر از این.

تحلیل و بررسی آزمون

یه نکته‌ای که هست اینه که باید بگردی ببینی آیا سوال مشابهی از این سوالی که غلط زدی یا نزده گذاشتی توی کتابات هست یا نه! اگه قبلا تست مشابهشو زدی، ینی مفهوم تست رو به درستی نگرفتی! باید دوباره بررسی عمیق‌تری روش داشته باشی. درسنامه همون بخش رو با تمرکز بیشتری بخون ، اگه دیدی نمیتونی کامل درکش کنی مطمئن باش بعدا دوباره  به مشکل برمیخوری! به همین خاطره که میگم حوصله به خرج بده! از دی وی دی‌های آموزشی ، درسنامه کتاب‌های دیگه یا از یه معلم و یا دوستت کمک بگیر تا حلش کنی حتما.

تحلیل آزمون

مقاله از میثم ملک پور-دانشجوی دندان پزشکی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.medicalstus.ir/?p=1384
اشتراک گذاری:
medical_stus
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

4 نظر در مورد تحلیل آزمون رو چطوری انجام بدیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *